O mnie

Moje zdjęcie
Witka, mam na imię Mariusz, ale wszyscy znajomi mówią Maniek:) Mam deczko ponad 30 lat i wspaniałe dwie kobiety - żonę cud Martę i córeczkę Dominikę. Mieszkamy w Gdańsku całkiem blisko morza:) Uwielbiamy robić pyszne jedzenie, a do tego delektować się winem:)

Narodziła się maniawinowania :)

maniawinowania - bo tu się spotykamy powstał z potrzeby i chęci podzielenia się naszymi doświadczeniami, a może przede wszystkim ulotnymi odczuciami związanymi ze smakowaniem win. Będzie to zdecydowanie subiektywny opis, ale może komuś się przyda przy wyborze butelki wina w sklepie, a nam sprawi radość i pozwoli powracać do tego co już bylo. Przy opisach postaram się podać cenę wina i punktację od 1-20 przy czym 1 oby nie istniało , a 20 mam nadzieję, że nie istnieje :)

wtorek, 6 września 2011

Metis Hawkes Bay SAUVIGNON BLANC 2009

Metis Hawkes Bay SAUVIGNON BLANC 2009

Lato nie rozpieszcza temperaturą więc ... podnosimy ją sobie takimi prezentami. Sauvignon Blanc w tej winnicy jest robione przez Francuza co dodatkowo nas zaciekawiło. Hmmm... dość oryginalne połączenie dało wspaniałe wino. W zapachu zioła z charakterystycznymi nutami owocowymi (agrest, owoce tropikalne). Na języku mocno oleiste, smak bardzo wyrazisty owoców tropikalnych z ziołami i nutą orzecha. Świetnie zbalansowana kwasowość z dużą zawartością alkoholu. Zdecydowanie najbardziej intensywne i mocne Sauvignon Blanc jakie piliśmy, to prawdopodobnie wkład francuskiej ręki :)

Cena 48 zł
Ocena 18

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz