O mnie

Moje zdjęcie
Witka, mam na imię Mariusz, ale wszyscy znajomi mówią Maniek:) Mam deczko ponad 30 lat i wspaniałe dwie kobiety - żonę cud Martę i córeczkę Dominikę. Mieszkamy w Gdańsku całkiem blisko morza:) Uwielbiamy robić pyszne jedzenie, a do tego delektować się winem:)

Narodziła się maniawinowania :)

maniawinowania - bo tu się spotykamy powstał z potrzeby i chęci podzielenia się naszymi doświadczeniami, a może przede wszystkim ulotnymi odczuciami związanymi ze smakowaniem win. Będzie to zdecydowanie subiektywny opis, ale może komuś się przyda przy wyborze butelki wina w sklepie, a nam sprawi radość i pozwoli powracać do tego co już bylo. Przy opisach postaram się podać cenę wina i punktację od 1-20 przy czym 1 oby nie istniało , a 20 mam nadzieję, że nie istnieje :)

sobota, 24 września 2011

ATTITUDE SAUVIGNON BLANC 2009


ATTITUDE SAUVIGNON BLANC 2009
Nasze pierwsze francuskie sauvignon blanc z Doliny Loary stworzone przez mistrza Pascala Jolivet. Trawiasto-ziołowy i cytrusowy aromat, bardzo elegancki i subtelny. Smak bardzo ciekawy, ale nienarzucający się, gruszka, mięta, agrest, dojrzałe brzoskwinie, trochę mineralny finisz. Wino długie, lepkie i balsamiczne na kieliszku. Bardzo dobre. Już czekamy na następne francuskie odkrycia.

cena: 76 PLN
ocena: 18p

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz