O mnie

Moje zdjęcie
Witka, mam na imię Mariusz, ale wszyscy znajomi mówią Maniek:) Mam deczko ponad 30 lat i wspaniałe dwie kobiety - żonę cud Martę i córeczkę Dominikę. Mieszkamy w Gdańsku całkiem blisko morza:) Uwielbiamy robić pyszne jedzenie, a do tego delektować się winem:)

Narodziła się maniawinowania :)

maniawinowania - bo tu się spotykamy powstał z potrzeby i chęci podzielenia się naszymi doświadczeniami, a może przede wszystkim ulotnymi odczuciami związanymi ze smakowaniem win. Będzie to zdecydowanie subiektywny opis, ale może komuś się przyda przy wyborze butelki wina w sklepie, a nam sprawi radość i pozwoli powracać do tego co już bylo. Przy opisach postaram się podać cenę wina i punktację od 1-20 przy czym 1 oby nie istniało , a 20 mam nadzieję, że nie istnieje :)

czwartek, 11 sierpnia 2011

TERRA MUNDI ALBARINO 2010

TERRA MUNDI  ALBARINO 2010

Albarino to hiszpańska wersja portugalskiego Alvarinho. Hiszpańskie wina z tego szczepu są cięższe i bardziej intensywne i mimo, że jesteśmy większymi fanami tej portugalskiej wersji, wina z hiszpańskiej Galicji są również wspaniałe i godne polecenia. Terra Mundi to wielki przedstawiciel swojego gatunku, pachnie orzeźwiająco kwiatami i dojrzałymi owocami tropikalnymi a w smaku przeplatają się mineralność, orzech, dąb i słodycz owoców. Ta niezwykła mieszanka dostarcza fenomenalnych doznań i świadczy o świetności tego wina. Wspaniałe i oryginalne. 

Cena: 46 PLN
Ocena: 17,5

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz