O mnie

Moje zdjęcie
Witka, mam na imię Mariusz, ale wszyscy znajomi mówią Maniek:) Mam deczko ponad 30 lat i wspaniałe dwie kobiety - żonę cud Martę i córeczkę Dominikę. Mieszkamy w Gdańsku całkiem blisko morza:) Uwielbiamy robić pyszne jedzenie, a do tego delektować się winem:)

Narodziła się maniawinowania :)

maniawinowania - bo tu się spotykamy powstał z potrzeby i chęci podzielenia się naszymi doświadczeniami, a może przede wszystkim ulotnymi odczuciami związanymi ze smakowaniem win. Będzie to zdecydowanie subiektywny opis, ale może komuś się przyda przy wyborze butelki wina w sklepie, a nam sprawi radość i pozwoli powracać do tego co już bylo. Przy opisach postaram się podać cenę wina i punktację od 1-20 przy czym 1 oby nie istniało , a 20 mam nadzieję, że nie istnieje :)

poniedziałek, 22 sierpnia 2011

RAPARIGA DA QUINTA 2008

RAPARIGA DA QUINTA 2008

Uuuu łaaaa... jak można robić takie wina ???  W barwie ciemne, mocne piękne łezki na kielichu, ale to dopiero początek tego co miało nas zachwycić. Nos - wyrazisty, od goździków przez dymne nuty, przyprawowy-pieprzne aż po lukrecje: Smak - eksplozja czarnych owoców, śliwka, czekolada, a to wszystko doprawione przyprawami i pieprzem z delikatnie anyżową końcówką. Znakomite, świetne jedne z naj naj... jakie mieliśmy okazję smaczyć.

Cena 45
Ocena 18

1 komentarz:

  1. http://wina.no.sapo.pt/alentejo.htm/index.html#raparigadaquinta2008
    ciesze sie, ze smakowalo.

    OdpowiedzUsuń