O mnie

Moje zdjęcie
Witka, mam na imię Mariusz, ale wszyscy znajomi mówią Maniek:) Mam deczko ponad 30 lat i wspaniałe dwie kobiety - żonę cud Martę i córeczkę Dominikę. Mieszkamy w Gdańsku całkiem blisko morza:) Uwielbiamy robić pyszne jedzenie, a do tego delektować się winem:)

Narodziła się maniawinowania :)

maniawinowania - bo tu się spotykamy powstał z potrzeby i chęci podzielenia się naszymi doświadczeniami, a może przede wszystkim ulotnymi odczuciami związanymi ze smakowaniem win. Będzie to zdecydowanie subiektywny opis, ale może komuś się przyda przy wyborze butelki wina w sklepie, a nam sprawi radość i pozwoli powracać do tego co już bylo. Przy opisach postaram się podać cenę wina i punktację od 1-20 przy czym 1 oby nie istniało , a 20 mam nadzieję, że nie istnieje :)

czwartek, 11 sierpnia 2011

MUROS ANTIGOS - LOUREIRO 2010

Muros Antigos to to, co może być najlpepszego w świecie winiarstwa. Produkt doskonały pod każdym względem. Wino polecone przez Maćka i Agnieszkę i jest to zdecydowany strzał w dziesiątkę. Portugalski szczep Loureiro w tym wypadku dał wino o zapachu dojrzałych gruszek , mandarynek, owoców tropikalnych i liścia laurowego. W smaku owocowe z delikatnym miętowym finiszem, prawie niewyczuwalnie gazowane co dodaje mu rześkości, ale mimo to ciągle bardzo wytrawne, idealnie zbalansowana kwasowość. Oryginalne i znakomite.

Cena: 49 PLN
Ocena: 18p

1 komentarz:

  1. no ciesze się, ze smakowało. Następne "perełki" niebawem.

    OdpowiedzUsuń