O mnie

Moje zdjęcie
Witka, mam na imię Mariusz, ale wszyscy znajomi mówią Maniek:) Mam deczko ponad 30 lat i wspaniałe dwie kobiety - żonę cud Martę i córeczkę Dominikę. Mieszkamy w Gdańsku całkiem blisko morza:) Uwielbiamy robić pyszne jedzenie, a do tego delektować się winem:)

Narodziła się maniawinowania :)

maniawinowania - bo tu się spotykamy powstał z potrzeby i chęci podzielenia się naszymi doświadczeniami, a może przede wszystkim ulotnymi odczuciami związanymi ze smakowaniem win. Będzie to zdecydowanie subiektywny opis, ale może komuś się przyda przy wyborze butelki wina w sklepie, a nam sprawi radość i pozwoli powracać do tego co już bylo. Przy opisach postaram się podać cenę wina i punktację od 1-20 przy czym 1 oby nie istniało , a 20 mam nadzieję, że nie istnieje :)

poniedziałek, 11 lipca 2011

JMF Twin Vines Vinho Verde 2010

JMF Twin Vines Vinho Verde 2010

JMF to producent z regionu Setubal, więc jakim cudem vinho verde z północy Portugalii??? Taka zagadka musiała znaleźć rozwiązanie w kieliszku :)
Hmmm o ile czerwone osławione Periquita powala na kolana, o tyle verde od JMF delikatnie mówiąc nie powala. Po otwarciu butelki bardzo zabuzowały bąbelki, moim zdaniem zbyt mocno. Słaby nos zdecydowanie  nie był takim jakim być powinien w dobrym verde. Smak wodnisty mocno kwaskowy i płaski dopełnił klęski tego wina :( ewentualnie w upalny dzień do pizzy
Cena 22 zł
Ocena 13,5

1 komentarz:

  1. he, he ... niestety sztucznie wpompowwany gaz to norma dla wielu duzych producentow "wina" verde.

    OdpowiedzUsuń