O mnie

Moje zdjęcie
Witka, mam na imię Mariusz, ale wszyscy znajomi mówią Maniek:) Mam deczko ponad 30 lat i wspaniałe dwie kobiety - żonę cud Martę i córeczkę Dominikę. Mieszkamy w Gdańsku całkiem blisko morza:) Uwielbiamy robić pyszne jedzenie, a do tego delektować się winem:)

Narodziła się maniawinowania :)

maniawinowania - bo tu się spotykamy powstał z potrzeby i chęci podzielenia się naszymi doświadczeniami, a może przede wszystkim ulotnymi odczuciami związanymi ze smakowaniem win. Będzie to zdecydowanie subiektywny opis, ale może komuś się przyda przy wyborze butelki wina w sklepie, a nam sprawi radość i pozwoli powracać do tego co już bylo. Przy opisach postaram się podać cenę wina i punktację od 1-20 przy czym 1 oby nie istniało , a 20 mam nadzieję, że nie istnieje :)

poniedziałek, 11 lipca 2011

Finca Flichman Malbec 2010

Finca Flichman Malbec 2010

Tak jak Australia to Chardonnay, tak Argentyna to Malbec :) Cud warunki sprawiają, że ten szczep można brać w ciemno z Argentyny... no i tak właśnie zrobiliśmy.
Kolor jest bardzo ciemny, brunatny dość gęsty na kielichu. W nosie dominuje wanilia z czarnymi owocami i z czasem nutą grzybową.
W smaku wyczuwa się wędzoną śliwkę z nutą wanilii. Długo zostaje w ustach dobrze zbalansowana aksamitna moc tego wina. Bardzo na tak :)

Cena 29,90
Ocena 17,5

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz