O mnie

Moje zdjęcie
Witka, mam na imię Mariusz, ale wszyscy znajomi mówią Maniek:) Mam deczko ponad 30 lat i wspaniałe dwie kobiety - żonę cud Martę i córeczkę Dominikę. Mieszkamy w Gdańsku całkiem blisko morza:) Uwielbiamy robić pyszne jedzenie, a do tego delektować się winem:)

Narodziła się maniawinowania :)

maniawinowania - bo tu się spotykamy powstał z potrzeby i chęci podzielenia się naszymi doświadczeniami, a może przede wszystkim ulotnymi odczuciami związanymi ze smakowaniem win. Będzie to zdecydowanie subiektywny opis, ale może komuś się przyda przy wyborze butelki wina w sklepie, a nam sprawi radość i pozwoli powracać do tego co już bylo. Przy opisach postaram się podać cenę wina i punktację od 1-20 przy czym 1 oby nie istniało , a 20 mam nadzieję, że nie istnieje :)

poniedziałek, 6 czerwca 2011

Old Coach Road Sauvignon Blanc 2010

Old Coach Road Sauvignon Blanc 2010

Za namową Agi i Maćka wyszukaliśmy w winnym sklepie coś z Nowej Zelandii, a łatwo nie było. Nowa Zelandia jako producent wina istnieje w świadomości winnego świata od bardzo niedawna, mniej więcej od lat 80. Old Coach Road pochodzi z Wyspy Południowej z regionu Nelson jednego z siedmiu Nowej Zelandii. Ale dość gadania przejdźmy do samego sedna... a jest o czym mówić.
Po pierwsze piękna słomkowo zielonkawa barwa:), na ściankach piękne łezki. W nosie masa owocowa od melona przez ananasa i inne tropikalne nuty. W smaku pięknie wyszły nuty ziół z grejfrutową końcówką... Powiem jedno zdecydowanie tak tak tak ... wspaniała przygoda z każdym kielichem:)

Ocena 18,5
Cena 34 zł

1 komentarz:

  1. Zauwazylem bardzo ciekawe wino i niedrogo w tym sklepie internetowym : Alentejo: Rapariga da Quinta. Polecam.

    OdpowiedzUsuń