O mnie

Moje zdjęcie
Witka, mam na imię Mariusz, ale wszyscy znajomi mówią Maniek:) Mam deczko ponad 30 lat i wspaniałe dwie kobiety - żonę cud Martę i córeczkę Dominikę. Mieszkamy w Gdańsku całkiem blisko morza:) Uwielbiamy robić pyszne jedzenie, a do tego delektować się winem:)

Narodziła się maniawinowania :)

maniawinowania - bo tu się spotykamy powstał z potrzeby i chęci podzielenia się naszymi doświadczeniami, a może przede wszystkim ulotnymi odczuciami związanymi ze smakowaniem win. Będzie to zdecydowanie subiektywny opis, ale może komuś się przyda przy wyborze butelki wina w sklepie, a nam sprawi radość i pozwoli powracać do tego co już bylo. Przy opisach postaram się podać cenę wina i punktację od 1-20 przy czym 1 oby nie istniało , a 20 mam nadzieję, że nie istnieje :)

piątek, 17 czerwca 2011

Fernleaf Sauvignon Blanc 2010

Fernleaf Sauvignon Blanc 2010

Po niewątpliwym sukcesie Nowej Zelandii w naszych odkryciach postanowiliśmy iść za ciosem. To jest niesamowite, ale to kolejne znakomite SB z Nowej Zelandii. W zapachu dominują kwiaty i cytrusy, ale pełna eksplozja doznań pojawia się w ustach. Rabarbar i agrest dominują jako owocowe nuty dopełnione miętą i świeżymi ziołami... Kwasowość wyważona, długie lepkie w ustach o bogatszym smaku niż zapachu. Wspaniałe nowozelandzkie odkrycie!

Cena 34 zł
Ocena 18,5

2 komentarze:

  1. Lato, lato wiec SB w modzie ! I slusznie, to swietny szczep.

    OdpowiedzUsuń
  2. no Nowa Zeladia powala bukietem i owocowością z takimi nuteami, których nie ma Australia czy RPA.. arbuz rabarbar:) doskonale w słońcu i przy 25 stopniach :)

    OdpowiedzUsuń