O mnie

Moje zdjęcie
Witka, mam na imię Mariusz, ale wszyscy znajomi mówią Maniek:) Mam deczko ponad 30 lat i wspaniałe dwie kobiety - żonę cud Martę i córeczkę Dominikę. Mieszkamy w Gdańsku całkiem blisko morza:) Uwielbiamy robić pyszne jedzenie, a do tego delektować się winem:)

Narodziła się maniawinowania :)

maniawinowania - bo tu się spotykamy powstał z potrzeby i chęci podzielenia się naszymi doświadczeniami, a może przede wszystkim ulotnymi odczuciami związanymi ze smakowaniem win. Będzie to zdecydowanie subiektywny opis, ale może komuś się przyda przy wyborze butelki wina w sklepie, a nam sprawi radość i pozwoli powracać do tego co już bylo. Przy opisach postaram się podać cenę wina i punktację od 1-20 przy czym 1 oby nie istniało , a 20 mam nadzieję, że nie istnieje :)

wtorek, 24 maja 2011

Antares Sauvignon Blanc 2010

Antares Sauvignon Blanc 2010

Ostatni z gwieździstej rodziny to Sauvignon Blanc o jasnej słomkowej barwie. W nosie bardzo rześkie z nutami świeżego jabłka i agrestu. Smak bardzo delikatny, owocowo kwiatowe nuty zbyt szybko znikają. Dość duża kwasowość, która jednak nie przeszkadza, ciekawa końcówka z nutą trawiastą. Pite na tarasie w piękne słoneczne popołudnie zdecydowanie poprawia humor, do tego stopnia, że następnego dnia poszła powtórka:)

Cena 24zł
Ocena 16

2 komentarze:

  1. S.Blanc i Alvarinho ( no i moze Moscatel Roxo ) to moje ulubione "bialaczki". Wczoraj probowalismy ostatnia zachowana butekle z Quinta de Gomariz ( pamietacie ? ). Loureiro wysmienite w smaku i zapachu przesciga wiele S.Blanc.

    OdpowiedzUsuń
  2. no jak można zapomnieć tak świetnie zaopatrzony barek i to o 9 rano:) No na samą myśl o Alvarinho, Loureiro ślina leje się bokami:)

    OdpowiedzUsuń