O mnie

Moje zdjęcie
Witka, mam na imię Mariusz, ale wszyscy znajomi mówią Maniek:) Mam deczko ponad 30 lat i wspaniałe dwie kobiety - żonę cud Martę i córeczkę Dominikę. Mieszkamy w Gdańsku całkiem blisko morza:) Uwielbiamy robić pyszne jedzenie, a do tego delektować się winem:)

Narodziła się maniawinowania :)

maniawinowania - bo tu się spotykamy powstał z potrzeby i chęci podzielenia się naszymi doświadczeniami, a może przede wszystkim ulotnymi odczuciami związanymi ze smakowaniem win. Będzie to zdecydowanie subiektywny opis, ale może komuś się przyda przy wyborze butelki wina w sklepie, a nam sprawi radość i pozwoli powracać do tego co już bylo. Przy opisach postaram się podać cenę wina i punktację od 1-20 przy czym 1 oby nie istniało , a 20 mam nadzieję, że nie istnieje :)

poniedziałek, 23 maja 2011

Antares Reserva 2008

Antares Reserva 2008

Spodobało nam się to poprzednie Chardonnay więc sięgnęliśmy ponownie po gwiazdę:)
Jak podaje opis na butelce jest to przede wszystkim Sauvignon Blanc z dotykiem Chardonnay i już sam w sobie brzmi zachęcająco i oryginalnie. Takie właśnie jest to wino, w barwie ciemne złoto, miodowe. W nosie bardzo cytrusowe z nutą ananasa. W ustach niesamowicie delikatne na początku z rozwijającą się i znacznie mocniejszą końcówką. Owocowa wytrawna kwasowość cytrusów z nutą miodową, słodkawą na końcu. Takiego połączenia jeszcze nie próbowaliśmy, pozytywne zaskoczenie :)

Cena 26 zł
Ocena 17 za oryginalność

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz