O mnie

Moje zdjęcie
Witka, mam na imię Mariusz, ale wszyscy znajomi mówią Maniek:) Mam deczko ponad 30 lat i wspaniałe dwie kobiety - żonę cud Martę i córeczkę Dominikę. Mieszkamy w Gdańsku całkiem blisko morza:) Uwielbiamy robić pyszne jedzenie, a do tego delektować się winem:)

Narodziła się maniawinowania :)

maniawinowania - bo tu się spotykamy powstał z potrzeby i chęci podzielenia się naszymi doświadczeniami, a może przede wszystkim ulotnymi odczuciami związanymi ze smakowaniem win. Będzie to zdecydowanie subiektywny opis, ale może komuś się przyda przy wyborze butelki wina w sklepie, a nam sprawi radość i pozwoli powracać do tego co już bylo. Przy opisach postaram się podać cenę wina i punktację od 1-20 przy czym 1 oby nie istniało , a 20 mam nadzieję, że nie istnieje :)

wtorek, 17 maja 2011

Antares Chardonnay 2010

Antares Chardonnay 2010

Central Valley to najważniejszy region skupiający najlepsze winnice w Chile, a słowo Antares oznacza gwiazdę... hmm i właściwie się z tym zgodzę. Barwa jasna z zielonym refleksem, a w nosie piękne owocowe nuty cytrusów i skoszonej trawy. W smaku maślane z cytrusami i ciekawą orzechową, może dębową końcówką. Bardzo dobrze zbalansowane, może śmiało być gwiazdą wieczoru:)

Cena 24 zł
Ocena 16,5

4 komentarze:

 1. No wreszcie jakiś wpis.... juz się martwiłem, ze przestaliscie...no wiecie co.

  OdpowiedzUsuń
 2. heee, nic sie nie martw, notatki sa w szufladzie:) choroba nie leczona tylko się pogłębia...

  OdpowiedzUsuń
 3. O chorobie to można mówić w naszym przypadku. Nasza lista właśnie dotyka 400.....

  OdpowiedzUsuń
 4. heee to już nie choroba...

  OdpowiedzUsuń