O mnie

Moje zdjęcie
Witka, mam na imię Mariusz, ale wszyscy znajomi mówią Maniek:) Mam deczko ponad 30 lat i wspaniałe dwie kobiety - żonę cud Martę i córeczkę Dominikę. Mieszkamy w Gdańsku całkiem blisko morza:) Uwielbiamy robić pyszne jedzenie, a do tego delektować się winem:)

Narodziła się maniawinowania :)

maniawinowania - bo tu się spotykamy powstał z potrzeby i chęci podzielenia się naszymi doświadczeniami, a może przede wszystkim ulotnymi odczuciami związanymi ze smakowaniem win. Będzie to zdecydowanie subiektywny opis, ale może komuś się przyda przy wyborze butelki wina w sklepie, a nam sprawi radość i pozwoli powracać do tego co już bylo. Przy opisach postaram się podać cenę wina i punktację od 1-20 przy czym 1 oby nie istniało , a 20 mam nadzieję, że nie istnieje :)

czwartek, 7 kwietnia 2011

Petit Chablis 2009

Petit Chablis 2009

Z winami francuskimi nie mam właściwie żadnych doświadczeń, więc to można śmiało nazwać pierwszym.
Wina francuskie w znacznej większości nie mają na etykiecie nazwy szczepu z jakiego powstały (chardonnay, merlot), tylko nazwę regionu np: Chablis.  I tak Chablis to region, w którym wytwarza się tylko białe wina i tylko z Chardonnay.
Wino pite przez nas niestety nie zachwyciło, w aromacie mocno mineralne i to niestety przyćmiło wszystko inne. Smak mocno dębowy z dużą kwasowością i mineralnością. Jedyne co można powiedzieć na dobrą sprawę to to, że było to wino na 100% wytrawne. Niestety dla nas bardzo słabe jednowymiarowe. Trzeba próbować Francji dalej, a jest z czego :)

Cena 29 zł
Ocena 12

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz