O mnie

Moje zdjęcie
Witka, mam na imię Mariusz, ale wszyscy znajomi mówią Maniek:) Mam deczko ponad 30 lat i wspaniałe dwie kobiety - żonę cud Martę i córeczkę Dominikę. Mieszkamy w Gdańsku całkiem blisko morza:) Uwielbiamy robić pyszne jedzenie, a do tego delektować się winem:)

Narodziła się maniawinowania :)

maniawinowania - bo tu się spotykamy powstał z potrzeby i chęci podzielenia się naszymi doświadczeniami, a może przede wszystkim ulotnymi odczuciami związanymi ze smakowaniem win. Będzie to zdecydowanie subiektywny opis, ale może komuś się przyda przy wyborze butelki wina w sklepie, a nam sprawi radość i pozwoli powracać do tego co już bylo. Przy opisach postaram się podać cenę wina i punktację od 1-20 przy czym 1 oby nie istniało , a 20 mam nadzieję, że nie istnieje :)

sobota, 9 kwietnia 2011

JP Azeitao 2010

JP Azeitao 2010

Wino z regionu Peninsula de Setúbal leżącego między ujściem rzek Tag i Sado do Atlantyku, dlatego nazywa się go półwyspem Setúbal.
To wino ma ciemną barwę, wiśniową w aromacie nuty wiśni i wędzonki, mocne w nosie. Na języku dominują przyprawy, pieprz po czym przechodzą w wiśnie i nawet nuty czekolady. Dość długie jak na tak młode wino, niestety zdecydowanie zbyt taninowe. Myślę, że świetnie może sprawdzić się na imprezach.

Cena 14,90
Ocena 14,5

2 komentarze:

  1. Ze tak dobry producent jak Bacalhõa wypuscil cos takiego ? Wlsanie o tym winie mowilem Wam jak byliscie u nas. U nas kosztuje ponizej euro. Masowa producj w niskiej cenie o jakosci przecietnej.

    OdpowiedzUsuń
  2. no właśnie jak je kupowałem to coś mi świtało, że mieliśmy z nim do czynienia :)
    Do pizzy można albo na imprezę, jako coś na wieczór raczej nie.

    OdpowiedzUsuń