O mnie

Moje zdjęcie
Witka, mam na imię Mariusz, ale wszyscy znajomi mówią Maniek:) Mam deczko ponad 30 lat i wspaniałe dwie kobiety - żonę cud Martę i córeczkę Dominikę. Mieszkamy w Gdańsku całkiem blisko morza:) Uwielbiamy robić pyszne jedzenie, a do tego delektować się winem:)

Narodziła się maniawinowania :)

maniawinowania - bo tu się spotykamy powstał z potrzeby i chęci podzielenia się naszymi doświadczeniami, a może przede wszystkim ulotnymi odczuciami związanymi ze smakowaniem win. Będzie to zdecydowanie subiektywny opis, ale może komuś się przyda przy wyborze butelki wina w sklepie, a nam sprawi radość i pozwoli powracać do tego co już bylo. Przy opisach postaram się podać cenę wina i punktację od 1-20 przy czym 1 oby nie istniało , a 20 mam nadzieję, że nie istnieje :)

środa, 6 kwietnia 2011

Indomita SAUVIGNON BLANC 2010

Indomita SAUVIGNON BLANC 2010

Casablanca Valley to region, w którym produkcja win rozpoczęła się w latach 80 XXw. Rozwój tego regionu jest tak dynamiczny, że na dziś brak już miejsc na nowe winnice. Indomita to jeden z najlepszych producentów z tego regionu, to wspaniały wynik biorąc pod uwagę, że winnica założona została zaledwie 11 lat temu.
Im więcej pijemy Sauvignon Blanc tym bardziej nas przekonuje:) Początkowy cudowny aromat kwiatów i cytrusów ustępuje bardziej wytrawnym aromatom ziół, przypraw. W ustach czuć mineralność i rześkość tego wina, zanurzoną w owocowo kwiatowej polewie z nutą dębu na koniec. Pite do kozich serów  - idealne połączenie :)

Cena 29 zł
Ocena 17

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz