O mnie

Moje zdjęcie
Witka, mam na imię Mariusz, ale wszyscy znajomi mówią Maniek:) Mam deczko ponad 30 lat i wspaniałe dwie kobiety - żonę cud Martę i córeczkę Dominikę. Mieszkamy w Gdańsku całkiem blisko morza:) Uwielbiamy robić pyszne jedzenie, a do tego delektować się winem:)

Narodziła się maniawinowania :)

maniawinowania - bo tu się spotykamy powstał z potrzeby i chęci podzielenia się naszymi doświadczeniami, a może przede wszystkim ulotnymi odczuciami związanymi ze smakowaniem win. Będzie to zdecydowanie subiektywny opis, ale może komuś się przyda przy wyborze butelki wina w sklepie, a nam sprawi radość i pozwoli powracać do tego co już bylo. Przy opisach postaram się podać cenę wina i punktację od 1-20 przy czym 1 oby nie istniało , a 20 mam nadzieję, że nie istnieje :)

środa, 6 kwietnia 2011

Gadiva DOURO TINTO 2010

Gadiva DOURO TINTO 2010

Czerwona Gadiva z Douro powitała nas aromatem czekolady i przypraw i dość słabo wyczuwalnymi owocami. Czuć było w nosie moc tego wina. Uwielbiam kiedy smak wina dorównuje aromatom i odwrotnie. Tu w smaku pieprz, wanilia, przyprawy i dębowa deska. Z czasem pojawiają się nuty jeżyn i jagód. Dobrze zrównoważone tinto :)

Cena 15 zł
Ocena 16,5

2 komentarze:

  1. Lavradores de feitoria czyli po polsku Fabryka farmerów, to nagrodzony producent rok temu w prestiżowym czasopiśmie O Vinho. Ale ich zwykle wina są takie sobie ( IMHO ). Pozdro.

    OdpowiedzUsuń
  2. biorąc pod uwagę cenę :) to z taką lekką nieśmiałością kupowałem to wino... zaskoczyło bardzo pozytywnie :)

    OdpowiedzUsuń