O mnie

Moje zdjęcie
Witka, mam na imię Mariusz, ale wszyscy znajomi mówią Maniek:) Mam deczko ponad 30 lat i wspaniałe dwie kobiety - żonę cud Martę i córeczkę Dominikę. Mieszkamy w Gdańsku całkiem blisko morza:) Uwielbiamy robić pyszne jedzenie, a do tego delektować się winem:)

Narodziła się maniawinowania :)

maniawinowania - bo tu się spotykamy powstał z potrzeby i chęci podzielenia się naszymi doświadczeniami, a może przede wszystkim ulotnymi odczuciami związanymi ze smakowaniem win. Będzie to zdecydowanie subiektywny opis, ale może komuś się przyda przy wyborze butelki wina w sklepie, a nam sprawi radość i pozwoli powracać do tego co już bylo. Przy opisach postaram się podać cenę wina i punktację od 1-20 przy czym 1 oby nie istniało , a 20 mam nadzieję, że nie istnieje :)

piątek, 15 kwietnia 2011

Canaletto Pinot Grigio 2009

Canaletto Pinot Grigio 2009

Pinot Grigio jak na białą odmianę winogron ma owoce o dość ciemnej skórce, co w rezultacie daje pełniejszy kolor wina niż inne białe odmiany. Ta zasada nie potwierdza się we Włoszech gdzie jest wprost odwrotnie, to wino miało właśnie dość blady słomkowy kolor. W aromacie czuć owoce z cytryną i bananem na czele. W smaku bardzo przyjemna niska kwasowość i posmak owocowy. Rześkie, delikatne, łatwe wino z Casa Girelli.

Cena 35zł
Ocena 15,5

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz