O mnie

Moje zdjęcie
Witka, mam na imię Mariusz, ale wszyscy znajomi mówią Maniek:) Mam deczko ponad 30 lat i wspaniałe dwie kobiety - żonę cud Martę i córeczkę Dominikę. Mieszkamy w Gdańsku całkiem blisko morza:) Uwielbiamy robić pyszne jedzenie, a do tego delektować się winem:)

Narodziła się maniawinowania :)

maniawinowania - bo tu się spotykamy powstał z potrzeby i chęci podzielenia się naszymi doświadczeniami, a może przede wszystkim ulotnymi odczuciami związanymi ze smakowaniem win. Będzie to zdecydowanie subiektywny opis, ale może komuś się przyda przy wyborze butelki wina w sklepie, a nam sprawi radość i pozwoli powracać do tego co już bylo. Przy opisach postaram się podać cenę wina i punktację od 1-20 przy czym 1 oby nie istniało , a 20 mam nadzieję, że nie istnieje :)

środa, 2 marca 2011

YALI Chardonnay

Yali Chardonnay 2009

Chile obok przepysznych czerwonych win coraz lepiej radzi sobie również z białymi. Dzięki gorącym i suchym miesiącom letnim oraz dużym wahaniom temperatury między dniem i nocą, chilijscy winiarze  mają świetne warunki do produkcji takich rarytasów.
Yali pochodzące z regionu położonego na obrzeżach Maipo jest przykładem takiego wina. Zapach bardzo świeży z dominującą nutą ananasa. Jest dość długie i lepkie, dominuje smak ananasa z odpowiednią kwasowością co udaje się nie z każdym Chardonnay. Na końcu przepiękne nuty dębowej beczki :)

Cena 29 zł
Ocena 16

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz