O mnie

Moje zdjęcie
Witka, mam na imię Mariusz, ale wszyscy znajomi mówią Maniek:) Mam deczko ponad 30 lat i wspaniałe dwie kobiety - żonę cud Martę i córeczkę Dominikę. Mieszkamy w Gdańsku całkiem blisko morza:) Uwielbiamy robić pyszne jedzenie, a do tego delektować się winem:)

Narodziła się maniawinowania :)

maniawinowania - bo tu się spotykamy powstał z potrzeby i chęci podzielenia się naszymi doświadczeniami, a może przede wszystkim ulotnymi odczuciami związanymi ze smakowaniem win. Będzie to zdecydowanie subiektywny opis, ale może komuś się przyda przy wyborze butelki wina w sklepie, a nam sprawi radość i pozwoli powracać do tego co już bylo. Przy opisach postaram się podać cenę wina i punktację od 1-20 przy czym 1 oby nie istniało , a 20 mam nadzieję, że nie istnieje :)

wtorek, 22 marca 2011

Willowbank de Bortoli 2008

Willowbank De Bortoli Semillon Chardonnay 2008

Świetny australijski wynalazek - mieszanka Semillon i Chardonnay :) Wino pochodzi z regionu Riverina drugiego co do wielkości w Australi, a De Bortoli to jeden z najlepszych producentów z tego płaskiego i skąpanego w słońcu regionu.
Mieszanka tych dwóch szczepów spowodowała, że czujemy nuty ananasa, gruszki i cytrusów. Jest delikatne i owocowe, a zarazem lepkie i kremowe w smaku. Dość długie, bez dębowej końcówki charakterystycznej dla Chardonnay, które tu zdominował Semillon i to bardzo pozytywnie:)
Pite do krewetek z papryczkami chilli, czosnkiem i natką pietruszki według super przepisu Agi:)

Cena 26zł
Ocena 16

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz