O mnie

Moje zdjęcie
Witka, mam na imię Mariusz, ale wszyscy znajomi mówią Maniek:) Mam deczko ponad 30 lat i wspaniałe dwie kobiety - żonę cud Martę i córeczkę Dominikę. Mieszkamy w Gdańsku całkiem blisko morza:) Uwielbiamy robić pyszne jedzenie, a do tego delektować się winem:)

Narodziła się maniawinowania :)

maniawinowania - bo tu się spotykamy powstał z potrzeby i chęci podzielenia się naszymi doświadczeniami, a może przede wszystkim ulotnymi odczuciami związanymi ze smakowaniem win. Będzie to zdecydowanie subiektywny opis, ale może komuś się przyda przy wyborze butelki wina w sklepie, a nam sprawi radość i pozwoli powracać do tego co już bylo. Przy opisach postaram się podać cenę wina i punktację od 1-20 przy czym 1 oby nie istniało , a 20 mam nadzieję, że nie istnieje :)

wtorek, 1 marca 2011

Viu Manent Clasico Carmenere 2008

Viu Manent Clasico Carmenere 2008

Czerwone wytrawne wino z Valle de Colchagua w Chile pite było w weekendowy wieczór :) Colchagua to dziś najmodniejszy region winiarski Chile. Różnice temperatury między dniem a nocą dają winom z Colchagua wyraźne taniny i intensywne aromaty. Viu Mament jest jednym z lepszych producentów z tego regionu.  Carmenere to chilijska wizytówka, a to właśnie wino jest jego doskonałą wizytówką. W zapachu intensywne, z przewagą owoców, przypraw i pieprzu. Niezwykły smak, z początku czuć owoce leśne,  a potem wyraźny smak aromatycznej czarnej herbaty. Kolor purpurowy, wino długie. Świetne, idealny przykład dobrego Carmenere.

Cena: 32 PLN.
Ocena: 16,5

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz