O mnie

Moje zdjęcie
Witka, mam na imię Mariusz, ale wszyscy znajomi mówią Maniek:) Mam deczko ponad 30 lat i wspaniałe dwie kobiety - żonę cud Martę i córeczkę Dominikę. Mieszkamy w Gdańsku całkiem blisko morza:) Uwielbiamy robić pyszne jedzenie, a do tego delektować się winem:)

Narodziła się maniawinowania :)

maniawinowania - bo tu się spotykamy powstał z potrzeby i chęci podzielenia się naszymi doświadczeniami, a może przede wszystkim ulotnymi odczuciami związanymi ze smakowaniem win. Będzie to zdecydowanie subiektywny opis, ale może komuś się przyda przy wyborze butelki wina w sklepie, a nam sprawi radość i pozwoli powracać do tego co już bylo. Przy opisach postaram się podać cenę wina i punktację od 1-20 przy czym 1 oby nie istniało , a 20 mam nadzieję, że nie istnieje :)

czwartek, 17 marca 2011

Trapiche Chardonnay 2010

Trapiche Chardonnay 2010

Mendoza Argentyna to brzmi dumnie :), zbiera się tam około 70% argentyńskich winogron co powoduje, że Mendoza to najważniejszy winiarski region w cieniu Andów. Po zaciągnięciu się z kielicha wydobywa się melon, brzoskwinia, banan, a wszystko w waniliowej polewie. Pierwszy łyk również jest bardzo zachęcający, jednak delikatne owocowe nuty trwają bardzo krótko na podniebieniu. Niestety charakterystyczna dla Chardonnay dębowa beczka jest zbyt dominująca i psuje całość.

Cena 29zł
Ocena 14

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz