O mnie

Moje zdjęcie
Witka, mam na imię Mariusz, ale wszyscy znajomi mówią Maniek:) Mam deczko ponad 30 lat i wspaniałe dwie kobiety - żonę cud Martę i córeczkę Dominikę. Mieszkamy w Gdańsku całkiem blisko morza:) Uwielbiamy robić pyszne jedzenie, a do tego delektować się winem:)

Narodziła się maniawinowania :)

maniawinowania - bo tu się spotykamy powstał z potrzeby i chęci podzielenia się naszymi doświadczeniami, a może przede wszystkim ulotnymi odczuciami związanymi ze smakowaniem win. Będzie to zdecydowanie subiektywny opis, ale może komuś się przyda przy wyborze butelki wina w sklepie, a nam sprawi radość i pozwoli powracać do tego co już bylo. Przy opisach postaram się podać cenę wina i punktację od 1-20 przy czym 1 oby nie istniało , a 20 mam nadzieję, że nie istnieje :)

poniedziałek, 28 marca 2011

Rey de los Andes Reserva 2009

Rey de los Andes Cabernet Sauvignon Reserva 2009

 Chile od dawna uważam za jednego z najlepszych producentów czerwonych wytrawnych win :) Ten Cabernet bez dwóch zdań to potwierdza. W zapachu - owoce wiśni w czekoladzie i nuty porzeczkowe. Smak - rozwija się z każdym kolejnym kieliszkiem, na początku mocny, intensywny przyprawowy, kolejny kieliszek znacznie delikatniejszy bardziej owocowy z nutą karmelu i jagód. Smak owocowy dość szybko zanikał w ustach po czym wracał z domieszką tytoniu i wanilii. Samo wino dobrze zbalansowane, aksamitne w miarę delikatne ale z charakterem :)

Cena 28 zł
Ocena 18

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz