O mnie

Moje zdjęcie
Witka, mam na imię Mariusz, ale wszyscy znajomi mówią Maniek:) Mam deczko ponad 30 lat i wspaniałe dwie kobiety - żonę cud Martę i córeczkę Dominikę. Mieszkamy w Gdańsku całkiem blisko morza:) Uwielbiamy robić pyszne jedzenie, a do tego delektować się winem:)

Narodziła się maniawinowania :)

maniawinowania - bo tu się spotykamy powstał z potrzeby i chęci podzielenia się naszymi doświadczeniami, a może przede wszystkim ulotnymi odczuciami związanymi ze smakowaniem win. Będzie to zdecydowanie subiektywny opis, ale może komuś się przyda przy wyborze butelki wina w sklepie, a nam sprawi radość i pozwoli powracać do tego co już bylo. Przy opisach postaram się podać cenę wina i punktację od 1-20 przy czym 1 oby nie istniało , a 20 mam nadzieję, że nie istnieje :)

sobota, 26 marca 2011

Portada Vinho Regional Lisboa 2009

Portada Vinho Regional Lisboa 2009

Pochodzi z regionu Estremadura, jest to nadmorski pas zwany potocznie Oeste czyli zachód. I choć znacznie mniej niż połowa win wychodzących z tutejszych winnic ma status DOC, jak pokazuje Portada można znaleźć ciekawych przedstawicieli tego regionu.
Wino pięknie rozwija się aromatami cytryny, zielonego jabłka, brzoskwini, aby w smaku poczęstować nas swą świeżością i mineralnością z agrestowo - cytrynową nutą. Bardzo poprawne wino lekkie, rześkie:)

Cena 26zł
Ocena 16

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz