O mnie

Moje zdjęcie
Witka, mam na imię Mariusz, ale wszyscy znajomi mówią Maniek:) Mam deczko ponad 30 lat i wspaniałe dwie kobiety - żonę cud Martę i córeczkę Dominikę. Mieszkamy w Gdańsku całkiem blisko morza:) Uwielbiamy robić pyszne jedzenie, a do tego delektować się winem:)

Narodziła się maniawinowania :)

maniawinowania - bo tu się spotykamy powstał z potrzeby i chęci podzielenia się naszymi doświadczeniami, a może przede wszystkim ulotnymi odczuciami związanymi ze smakowaniem win. Będzie to zdecydowanie subiektywny opis, ale może komuś się przyda przy wyborze butelki wina w sklepie, a nam sprawi radość i pozwoli powracać do tego co już bylo. Przy opisach postaram się podać cenę wina i punktację od 1-20 przy czym 1 oby nie istniało , a 20 mam nadzieję, że nie istnieje :)

środa, 2 marca 2011

Naira Reserva Chardonnay

Naira Reserva Chardonnay

Pochodzi z Mendozy najważniejszego regionu winiarskiego Argentyny, a dokładnie doliny Uco, gdzie na andyjskich zboczach od 900 do 1500 m n.p.m. powstaje coraz więcej wspaniałych winnic.
Naira bez dwóch zdań nie zaprzepaściła walorów płynących z miejsca swojego pochodzenia. Wspaniała jasna, słoneczna barwa to dopiero początek. Pachnie czystymi aromatami owocowymi w szczególnosci melonem, cytryną itp. W smaku mineralne, dość długie i co ciekawe pod koniec grejpfrutowe. Bardzo dobre, wyraziste w smaku Chardonnay.

Cena 31zł
Ocena - 16

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz