O mnie

Moje zdjęcie
Witka, mam na imię Mariusz, ale wszyscy znajomi mówią Maniek:) Mam deczko ponad 30 lat i wspaniałe dwie kobiety - żonę cud Martę i córeczkę Dominikę. Mieszkamy w Gdańsku całkiem blisko morza:) Uwielbiamy robić pyszne jedzenie, a do tego delektować się winem:)

Narodziła się maniawinowania :)

maniawinowania - bo tu się spotykamy powstał z potrzeby i chęci podzielenia się naszymi doświadczeniami, a może przede wszystkim ulotnymi odczuciami związanymi ze smakowaniem win. Będzie to zdecydowanie subiektywny opis, ale może komuś się przyda przy wyborze butelki wina w sklepie, a nam sprawi radość i pozwoli powracać do tego co już bylo. Przy opisach postaram się podać cenę wina i punktację od 1-20 przy czym 1 oby nie istniało , a 20 mam nadzieję, że nie istnieje :)

wtorek, 1 marca 2011

Czerwone Avaniel tinto 2009

Avaniel tinto 2009

 Pochodzi z DO Ribera del Duero jednego z najważniejszych w regionie Kastylia-Leon biegnącego wzdłuż rzeki Duero. W winnicach rośnie prawie wyłącznie tempranillo zwane tu tinto fino lub tinto del pais. Avaniel to wino o pięknej rubinowej barwie, dość długie w ustach. W zapachu dominacja jeżyn i owoców leśnych. Smak nie rozczarowuje, delikatne nuty owocowe pozostają w ustach zmieniając sie w mocniejsze nuty przypraw. Z początku delikatne w smaku z czasem nabiera intensywności.
Poprawne wino w cenie ok 28 zł
Ocena - 15,5

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz