O mnie

Moje zdjęcie
Witka, mam na imię Mariusz, ale wszyscy znajomi mówią Maniek:) Mam deczko ponad 30 lat i wspaniałe dwie kobiety - żonę cud Martę i córeczkę Dominikę. Mieszkamy w Gdańsku całkiem blisko morza:) Uwielbiamy robić pyszne jedzenie, a do tego delektować się winem:)

Narodziła się maniawinowania :)

maniawinowania - bo tu się spotykamy powstał z potrzeby i chęci podzielenia się naszymi doświadczeniami, a może przede wszystkim ulotnymi odczuciami związanymi ze smakowaniem win. Będzie to zdecydowanie subiektywny opis, ale może komuś się przyda przy wyborze butelki wina w sklepie, a nam sprawi radość i pozwoli powracać do tego co już bylo. Przy opisach postaram się podać cenę wina i punktację od 1-20 przy czym 1 oby nie istniało , a 20 mam nadzieję, że nie istnieje :)

piątek, 25 marca 2011

Cawarra Semillon/Chardonnay 2009

Cawarra Semillon/Chardonnay 2009

Lindemans to jeden z bardziej znanych producentów win z regionu Coonawarra w Australii. Coonawarra to kraina czerwonych win i ceglastej ziemi zwanej terra rossa. Tak czy inaczej, my zakupiliśmy wino białe z tego regionu. Cawarra pachnie cytrusami i ananasem, mocno, intensywnie:) Moim zdaniem smak niestety nie dorasta do aromatu. Zbyt duża ilość nuty dębu w smaku zabija owocowość, a przez to wino staje się proste i jednowymiarowe.

Cena 26 zł
Ocena 14,5

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz