O mnie

Moje zdjęcie
Witka, mam na imię Mariusz, ale wszyscy znajomi mówią Maniek:) Mam deczko ponad 30 lat i wspaniałe dwie kobiety - żonę cud Martę i córeczkę Dominikę. Mieszkamy w Gdańsku całkiem blisko morza:) Uwielbiamy robić pyszne jedzenie, a do tego delektować się winem:)

Narodziła się maniawinowania :)

maniawinowania - bo tu się spotykamy powstał z potrzeby i chęci podzielenia się naszymi doświadczeniami, a może przede wszystkim ulotnymi odczuciami związanymi ze smakowaniem win. Będzie to zdecydowanie subiektywny opis, ale może komuś się przyda przy wyborze butelki wina w sklepie, a nam sprawi radość i pozwoli powracać do tego co już bylo. Przy opisach postaram się podać cenę wina i punktację od 1-20 przy czym 1 oby nie istniało , a 20 mam nadzieję, że nie istnieje :)

wtorek, 1 marca 2011

Bushman's Gully Semillon / Chardonnay 2009


Bushman's Gully Semillon / Chardonnay 2009

Pochodzi z regionu Nowa Południowa Walia, który jest kwintesencją skrajności - od tropikalnych obszarów na północy po ośnieżone i mroźne Alpy Australijskie na południu. To, plus zapaleńcy winiarze daje jedne z najlepszych win Australii ze słynnym regionem Hunter Valley  na czele.
Bushmans to wino o mocno wyczuwalnych smakach owoców egzotycznych z melonem , długie, lepkie. Na końcu wyczuwa się nuty drewna i orzecha co jest bardzo charakterystyczne dla Chardonnay. Zdecydowanie godne polecenia wino na miły wieczór.

Cena 32 zł
Ocena 16,5

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz